Tanártüntetés: megszólaltak a garázdasággal gyanúsított diákok
Az április végén történt Karmelita kolostornál való tüntetés miatt több diákot is beidézett már a rendőrség. Most megszólaltak a kihallgatott fiatalok.
Az április végén történt Karmelita kolostornál való tüntetés miatt több diákot is beidézett már a rendőrség. Most megszólaltak a kihallgatott fiatalok.
Szombat délutánra tüntetést szervez a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a noÁr Mozgalom, a demonstráción többek között Bojár Gábor is felszólal majd.
A pedagógusbérek rendezését is követelik az augusztus 20-i gazdatüntetés résztvevői.
Augusztus 15-én az ország több pontján, egyszerre kellene pedagógustüntetést szervezni – olvasható abban a nyílt levélben, amelyet szerzője az Eduline-nak is elküldött. Azt írja, hogy a rezsicsökkentés lufijának kipukkanása után még nehezebb anyagi helyzetbe kerültek a 230 ezer forint körüli összegből vegetáló pedagógusok.
Nem csak Magyarországon elégedetlenek a tanárok, az olasz pedagógusok is utcára vonultak május végén, hogy magasabb fizetést és oktatási reformokat követeljenek.
Pedagógustüntetést szerveznek Miskolcon február 3-án, a 2016-os tanárlázadás első nagy megmozdulásának évfordulóján.
Egyre nagyobb a felháborodás a Nemzeti alaptanterv (NAT) körül. A Sashegyi Arany János Általános Iskola és Gimnázium és a budapesti Berzsenyi Dániel Gimnázium tanárai is csatlakoztak a tiltakozók közé.
A szakszervezeteknél, a diákoknál és a szülőknél is betelt a pohár: a következő napokban több esemény és országos tüntetés is lesz többek között az alacsony tanári bérek, a pedagógusok és a diákok munkaterhei, a hatévesen kötelező beiskolázás és a szakoktatók státuszának változása miatt.
Péntekig várja a kormány döntését a Pedagógusok Szakszervezete a béremelésre és óraszámcsökkentésre vonatkozó javaslatukról. Tüntetés már biztosan lesz november végén, amit - ha később sem változik semmi - januárban országos sztrájk követhet. A tanárok a szakoktatók közalkalmazotti státuszának megtartását és a hat évesen kötelező beiskolázás visszavonását is követelik. Összefoglaltuk, mi történt eddig és mire lehet számítani.
Milyen dátumokat kell megjegyezniük a keresztfélévben és a jövőre felvételizőknek, illetve a középiskolába jelentkezőknek? Milyen fontos események várhatóak még az idén az oktatás területén? Itt a teljes lista.
A felvételi rendeletből is kikerült a kötelező középfokú nyelvvizsga követelménye, valószínűleg az új szakképzési törvény elfogadása sincs már messze. A Pedagógusok Szakszervezete november 30-ára tüntetést jelentett be, miközben várják a döntést a béremelésre és óraszámcsökkentésre vonatkozó javaslatukról. Újabb kérdések merültek föl az alternatív iskolák jövőjével kapcsolatban, az innovációs minisztérium a szülőkön keresztül csökkentené az iskolaelhagyók számát, és fény derült a felnőttek kompetenciáira is. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
Tunézia-szerte ismét tüntetéseket tartottak a pedagógusok szerdán, magasabb bért és jobb munkakörülményeket követelve.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.